تماس و دریافت مشاوره رایگان

خرید کانتینر مسکونی

همه ما خانه‌های کانتینری را در برنامه‌های تلویزیونی مختلف دیده‌ایم احتمالاً فکر می‌کنید “چه راه حل عالی، ارزان و سریع برای اسکان!”

کانکس مسکونی چطور هستند و زندگی با خانه‌های کانتینری چگونه است؟

خلاصه بگوییم، خانه‌های کانتینری معمولاً از یک یا چند کانتینر حمل و نقل تشکیل شده‌اند که به هم متصل شده‌اند و تجهیز می شوند تا مانند یک خانه معمولی به نظر برسند. کانترها از جعبه‌های فولادی سینوسی ساخته شده‌اند که جعبه‌های مقطعی عمودی بسیار محکمی در گوشه‌ها و اطراف لبه‌ها دارند. دلیل اینکه به این شکل ساخته شده‌اند این است که می‌توان آنها را تا 7 یا 8 کانتینر روی قایق‌ها چیدمان کرد بدون اینکه تغییر شکل دهند. این کار را با انتقال وزن از طریق مقاطع جعبه عمودی قوی در گوشه‌های خود انجام می‌دهند و در اینجا زیبایی و مشکلات ذاتی آنها هنگام تبدیل به خانه نهفته است.

خرید کانتینر مسکونی

خانه های کانتینری تهران: برای استفاده به عنوان خانه آماده ، کانتینر ویلایی، خانه کانتینری مسکونی، تریلر اداری و موارد دیگر…که برای خرید کانتینر و کانکس مسکونی میتوانید از شرکت البرزکانتین مشاوره دریافت کنید.

طراحی کانتینر مسکونی

به روشی مشابه سوله های صنعتی، این اقامتگاه های سریع ساخت با قرار دادن پانل های ساندویچ بر روی یک زیر سازه فولادی تولید می شوند که هم سریع مونتاژ می شوند و هم از نظر ماهیت مقاوم.

تقسیم بندی فضای داخلی به شرح زیر است:

 • ناهار خوری / اتاق نشیمن
 • آشپزخانه اوپن
 • اتاق خواب مجزا
 • حمام

ناهار خوری و اتاق نشیمن

فضای اتاق نشیمن کانتینر مسکونی فضایی را برای حداکثر 4 نفر فراهم می کند تا وعده های غذایی خود را صرف کنند و به عنوان اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی عمل می کند. دو پنجره گوشه ای منطقه را با نور کافی روز پر می کند.

آشپزخانه

آشپزخانه کوچک دارای تمام امکانات یک آشپزخانه مدرن به شکل فشرده است. با لوازم آشپزخانه کاربردی مبله شده و فضای ذخیره سازی زیادی را ارائه می دهد.

آشپزخانه کاملا مجهز شامل:

 • یخچال
 • اجاق گاز سران با 2 شعله (یا فر)
 • فرو رفتن
 • مایکروفر
 • 3 عدد کابینت دیواری
 • 2 عدد کابینت پایه
 • کشو
 • کابینت بیرون کش

موارد اختیاری: شما می توانید انتخاب کنید که آشپزخانه با ظروف استاندارد پخت و پز به همراه ظروف غذاخوری برای 4 مکان تنظیم شود.

فضای اتاق خواب

فضای اتاق خواب در کانتینر مسکونی به گونه ای طراحی شده است که حداکثر 4 نفر را در 2 اتاق خواب مجزا در خود جای دهد.

1 تخت دونفره متشکل از 2 تخت یک نفره که با قرار دادن تخت ها روی هم در طول روز به کاناپه تبدیل می شود.

1 کاناپه تخت خوابیده: در روز یک کاناپه راحت  در شب 2 تخت یک نفره

4 تشک فوم با روکش قابل جابجایی و قابل شستشو

4 کمد، هر کدام با یک قفسه لباس، 4 قفسه و 2 کشو

حمام

حمام مدرن و راحت کانتینر مسکونی کاملاً مجهز است. پنجره حمام تهویه ضروری را فراهم می کند.

توالت

 • کابینت سینک با شیر آب
 • کابینت آینه با چراغ و پریز برق
 • کابین دوش شیشه ای

مزایای خانه های کانتینر ویلایی

کانتینر مسکونی با استفاده از کانتینرهای حمل و نقل استفاده شده متعدد ساخته می شوند. ظروف تمیز، تقویت شده و متصل می شوند تا یک قاب برای خانه جدید شما ایجاد شود. خانه های کانتینری مجهز به لوله کشی، سیم کشی برق و تمام ویژگی های یک خانه مدرن هستند.

کانتینر ویلایی

بنابراین، چرا یک کانتینر مسکونی را به یک خانه استاندارد انتخاب کنید؟ در اینجا به چند مورد از مزایا اشاره می کنیم:

 • ارزان تر
 • ساخت سریعتر
 • سازگار با محیط زیست
 • بادوام
 • قابل تنظیم
 • انرژی کارآمد

بسیاری از این مزایا در طول فرآیند ساخت و ساز رخ می دهد. با این حال، کانتینر مسکونی همچنین می‌توانند چندین دهه راحتی را ارائه دهند و در عین حال به کاهش ردپای کربن شما کمک کنند.

کانتینر مسکونی: ساخت و ساز زمان کمتری می برد

ساخت یک کانتینر مسکونی سریعتر از ساخت یک خانه معمولی است. میانگین بازه زمانی ساخت خانه جدید حدود هفت ماه است. با این حال، پس از محاسبه زمان مورد نیاز برای تضمین وام و شروع ساخت و ساز، ممکن است نزدیک به یک سال منتظر بمانید تا به خانه جدید خود نقل مکان کنید.

برخی از سازندگان می توانند یک کانتینر مسکونی را در کمتر از یک ماه بسازند. خانه جدید شما می تواند به سرعت آماده نقل مکان شود، که ممکن است برنامه ریزی ساخت و ساز بر اساس نیازهای شما را آسان تر کند.

 ساخت و ساز سازگار با محیط زیست

ساخت یک کانتینر مسکونی در مقایسه با ساخت یک خانه استاندارد تأثیر کمتری بر محیط زیست دارد. چارچوب خانه از ظروف حمل و نقل بازیافت شده ساخته شده است که از پرتاب شدن قطعات بزرگ فلز در محل های دفن زباله جلوگیری می کند.

خانه مسکونی معمولی با یک قاب چوبی ساخته شده است. برش چوب، ساخت گل میخ های چوبی و انتقال مواد به محل ساختمان شما بیشتر اثرات منفی زیست محیطی دارد.

کانتینر مسکونی: ساختار بادوام

کانتینرهای حمل و نقل از دوام بالایی برخوردار هستند. خانه هایی که از کانتینر ساخته شده اند نیز دوام بیشتری نسبت به خانه های سنتی دارند.

کانتینر مسکونی: طرح های بسیار قابل تنظیم

کانتینر مسکونی به راحتی قابل تغییر هستند. شما می توانید از بین طیف گسترده ای از پلان ها و چیدمان های طبقه انتخاب کنید یا برای ساخت سفارشی با یک سازنده کار کنید.

این خانه ها مدولار هستند. سازندگان می توانند ظروف را در پیکربندی های بی پایان مرتب کنند. ظروف را می توان برای ایجاد چندین طبقه روی هم قرار داد و به روش های مختلف برای ایجاد چیدمان های مختلف به هم متصل شد.

 

کانتینر مسکونی

کانتینر مسکونی: زندگی با انرژی کارآمد

با انتخاب های طراحی مناسب، یک کانتینر مسکونی می تواند در مقایسه با یک خانه استاندارد بسیار بازده انرژی بیشتری داشته باشد. این خانه ها کوچکتر هستند و همین امر باعث می شود گرما و سرمایش راحت تر شود.

همچنین می‌توانید ویژگی‌های کم مصرف را اضافه کنید، مانند:

 • عایق فوم اسپری
 • بام سبز
 • لوازم کارآمد
 • سیستم های پنل خورشیدی

برای مقایسه گزینه های ساختمان خود و انتخاب وسایل خانه جدیدتان وقت بگذارید. عایق بندی مناسب، سقف و وسایل کارآمد می تواند مصرف انرژی شما را پس از نقل مکان به خانه کانتینری به طور چشمگیری کاهش دهد.

معایب کانتینر مسکونی:

برخی از مسائلی که هنگام ساختن کانتینر مسکونی باید با آنها برخورد کنید عبارتند از:

 • پیدا کردن مکان مناسب
 • حفظ محیط زیست ساخت و ساز
 • تعویض ظروف پس از چندین دهه
 • ساخت خانه با فضای کافی برای نشیمن

پیدا کردن مکان مناسب اغلب دشوار است

خانه های کانتینری حمل و نقل محبوب تر می شوند، اما بعید است که خانه های کانتینری از قبل موجود برای فروش پیدا کنید. در بیشتر موارد، شما باید یک خانه کانتینری بسازید که شامل پیدا کردن یک قطعه زمین است.

یافتن مکان مناسب برای خانه مستلزم این است که فاصله از محل کار، مدرسه، خانواده، دوستان و امکانات رفاهی را در نظر بگیرید. محدودیت‌های ساختمانی محلی چالش‌های یافتن مکان مناسب برای خانه کانتینری را افزایش می‌دهد. همه مناطق به شما اجازه نمی دهند خانه کانتینری بسازید.

کانتینر مسکونی همیشه سازگار با محیط زیست نیستند

ایجاد تأثیر کمتر بر محیط زیست یکی از مزایای ساخت کانتینر مسکونیاست. متأسفانه، همه خانه های کانتینری سازگار با محیط زیست نیستند. برخی از سازه پیش ساخته  ممکن است آسیب قابل توجهی داشته باشند. داخل ظرف نیز ممکن است حاوی مواد شیمیایی فرار باشد. حذف مواد شیمیایی فرار و ترمیم آسیب، مزایای زیست محیطی ساخت یک خانه کانتینری را کاهش می دهد.

همراه با ساخت سریع، شکل و اندازه ارگونومیک، ساخت با کانتینرهای قابل حمل، در نهایت البرز کانتین نتایج خلاقانه‌ای به مشتریان خود ارائه می‌دهد. بااین‌حال قبل از اینکه وارد بازار مسکن کانتینری شوید، نکاتی وجود دارد که باید بدانید.

آنچه باید در مورد خرید کانتینر و کانکس مسکونی بدانید

سادگی به معنای ناکافی بودن نیست. اگر تصمیم به انتخاب مسکن برای خود گرفتید بدون توجه به دلایل آن باید به چندین جنبه از خانه‌های کانتینری توجه زیادی داشته باشید. عناصر خاصی وجود دارد که باید در فرایند دریافت کانتینر خانه خود بر آنها نظارت کنید. اگر بهترین خانه را برای خود می‌خواهید، هر عنصر کوچک مهم است و نیاز به توجه کامل شما دارد.

 

قیمت خرید کانتینر و کانکس مسکونی
نمای داخلی کانتینر و کانکس مسکونی

 کانتینر و کانکس مسکونی سفری یا ثابت؟

هنگامی که در حال تحقیق در مورد کانتینرهای قابل حمل برای خود هستید، به‌احتمال زیاد با چیزی مواجه خواهید شد که به آن کانتینر سفری گفته می‌شود. یک کانتینر سفری فقط کمی گران‌تر از کانتینر ثابت خواهد بود. کانتینرها پس از رسیدن به مقصد نهایی، برای مصارف دیگر فروخته می‌شوند. قیمت خرید کانتینر همچنان مقرون‌به‌صرفه است.  همان‌طور که گفتیم، تفاوت با سایر موارد چندان قابل‌توجه نیست.

همه گزینه‌های کانتینر را بررسی کنید

وقتی صحبت از کانتینر سفری می‌شود، خواهید دید که چند گزینه وجود دارد. ارتفاع، عرض، طول، متریال و غیره که برای هر کانتینر متفاوت است. اگر می‌خواهید خلاق باشید و خانه را به رؤیاهای خود نزدیک کنید، پیش از خرید کانتینر و کانکس مسکونی چندین گزینه را بررسی کنید.

به‌طورکلی، دو اندازه رایج وجود دارد که 12×2.5 است که 97 مترمربع مساحت نشیمن را فراهم می‌کند و 6×2.5 که به شما 48 مترمربع فضای زندگی می‌دهد.

ارتفاع سقف کانتینر استاندارد 2.60 متر است. بااین‌حال نسخه‌ای موجود است که سقف کمی بلندتر دارد. این کانتینرها با سقف بلند به‌عنوان مکعب بلند شناخته می‌شوند. شما می‌توانید متنوع‌ترین کانتینرهای مسکونی یا کانکس پانلی با سازه کانتینر با ابعاد دلخواه خود از البرز کانتین تهیه کنید.

 

قیمت خرید کانتینر و کانکس مسکونی
نمای بیرونی کانتینر و کانکس مسکونی

 

چقدر  بودجه برای کانتینر و کانکس مسکونی نیاز دارید

اگرچه خرید کانتینر و کانکس مسکونی ارزان‌تر از خانه‌های معمولی است اما انتظار نداشته باشید که حداقل هزینه را داشته باشند. اگر خواهان کیفیت و شرایط زندگی خوب هستید، کاملا منطقی است که مبلغ مناسبی را هزینه کنید که ممکن است فراتر از انتظار اولیه شما باشد. البرز کانتین مناسب‌ترین قیمت را برای کانتینرهای مسکونی خود در نظر گرفته است.

مشخصات فنی کانتینر و کانکس مسکونی

هنگام ساختن یک‌ خانه کانتینری قابل حمل، مطمئناً حداقل استفاده از جوشکاری کلیدی است. برای شکل و ساختار نهایی خود، تاحدامکان از برش و جوشکاری بیش از حد خودداری کنید. هرچه برش‌های بیشتری ایجاد کنید، سازه ضعیف‌تر می‌شود. همچنین هزینه های خرید کانتینر و کانکس مسکونی شما را نیز افزایش می‌دهد.

عایق‌بندی یک عامل کلیدی در خرید کانتینر و کانکس مسکونی شما است. عایق‌بندی یکی از حیاتی‌ترین عوامل برای به‌دست‌آوردن بهترین راحتی در خانه کانتینر قابل حمل شما است. برای این مرحله فقط با بهترین متخصص کار کنید. کانتینرهای قابل حمل در معرض هرگونه تغییرات آب‌وهوایی هستند.

اگر می‌خواهید خانه‌ای محافظت شده داشته باشید، بدون توجه به شرایط بیرونی مانند باد، باران، برف، طوفان و غیره باید عایق خوبی داشته باشید. به یاد داشته باشید که با یک جعبه فلزی بزرگ کار می‌کنید. برنامه‌ای برای عایق‌کاری کانتینر مسکونی خود، از همان ابتدا داشته باشید.

نتیجه گیری: مزایا و معایب کانتینر مسکونی

آیا کانتینر مسکونی ارزش آن را دارد؟ کانتینر مسکونی، به دلیل ویژگی های سازگار با محیط زیست، یک روند محبوب مسکن هستند. با این حال، با وجود مزایا و معایب خانه های کانتینر مسکونی، این خانه ها برای همه مناسب نیستند. یافتن مکان مناسب، برخورد با کدهای ساختمانی، و به طور بالقوه نیاز به جایگزینی کانتینرها در چند دهه، تعدادی از چالش های ساخت کانتینر مسکونی هستند.

با این حال، کانتینر مسکونی نیز در مقایسه با خانه های استاندارد بسیار مقرون به صرفه تر هستند. شما می توانید یک کانتینر مسکونی با کسری از قیمت بسازید در حالی که از مواد کمتری استفاده می کنید. با گزینه‌های طراحی مناسب، کانتینر مسکونی جدید شما نیز باید سال‌ها زندگی کم‌مصرف انرژی را فراهم کند. در پایان، کانتینر مسکونی برای صاحبان خانه هایی که به دنبال مسکن مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست هستند، مناسب است.

ساخت کانتینر آنالیزر توسط شرکت البرزکانتین

کانتینر انالیزر

کلام آخر

ما معتقدیم که همه باید خانه خود را داشته باشند. اما شانس علیه آنهاست. خرید یا اجاره ملک هزینه بالایی دارد و به طور کلی در سراسر کشور کمبود زمین و مسکن وجود دارد. به همین دلیل است که ما شروع به ساخت خانه‌های کانتینری کردیم.

پس از سال‌ها تجربه در استفاده از کانتینرها به عنوان مسکن و محل اقامت تجاری، فکر کردیم که وقت آن رسیده است که کسی ایده‌ای ارائه دهد که پیدا کردن راه‌حل‌های ارزان‌تر، مرتبط‌تر و خلاقانه‌تر را برای افراد آسان کند تا نیازهایشان را برطرف کند. مهم این بود که جدید باشد، سریع ساخته شود و فرصتی را ایجاد کند تا با کسری از هزینه سرمایه گذاری در آجر و ملات، روی زمین قرار بگیرید.

اگر هرگونه سوالی در زمینه قیمت خانه کانتینری و خرید و قیمت کانتینر ویلایی مسکونی ، ساخت خانه کانتینری لاکچری دارید میتوانید با کارشناسان ما، در شرکت البرز کانتین تماس بگیرید.

5/5 - (7 امتیاز)
قیمت خرید کانتینر و کانکس مسکونی
تیترهای اصلی:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط