تماس و دریافت مشاوره رایگان

قیمت کانکس پانلی

کانکس پانلی نوعی کانکس است که دیواره ها و سقف آن از ساندویچ پانل ساخته شده است. ساندویچ پانل نوعی مصالح ساختمانی است که از دو ورق فلزی با یک لایه عایق در میان تشکیل شده است. عایق معمولاً از فوم پلی اورتان ساخته می شود که خاصیت عایق حرارتی و صوتی بالایی دارد. کانکس پانلی در کاربردهای مختلفی از جمله: مسکونی، اداری، آموزشی، صنعتی و تجاری استفاده می شود. این کانکس ها در ابعاد مختلف با توجه به نیاز و سفارش متشری ساخته می شوند. ابعاد کانکس در کاربری های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال کانکس پانلی 15 متری، کانکس 24 متری، کانکس 80 متری و… . کانکس پانلی را می توان در انواع مختف تولید نمود، به عنوان مثال کانکس ویلایی، کانکس همراه با سرویس بهداشتی، کانکس چرخدار، کانکس سوئیسی، کانکس نگهبانی، کانکس انباری، کانکس نیزو انتظامی و… که هر کدام از این کانکس ها با ویژگی ها و مشخصات منحصری تولید می شوند. ساخت کانکس پانلی حدود 20 روز تا یک ماه زمان میبرد، این مدت زمان بر اساس نوع کانکس، متراژ و مشخصات ویژه آن متفاوت می باشد. تفاوت در متراژ و مشخصات، بر قیمت کانکس پانلی نیز تاثیر گذار خواهد بود. البرز کانتین تولید کننده انواع کانکس پانلی، ویلا سوئیسی و… در تلاش است تا بهترین محصول را با بهترین متریال در اختیار مشتریان  خود قرار دهد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت کانکس پانلی 1403، ویلا سوئیسی و کانکس نگهبانی با ما تماس بگیرید. 02188079742 

ویژگی های کانکس پانلی

کانکس ساندویچ پانلی ویژگی
فوم پلی اورتان، پشم سنگ، پلی استایرن عایق
ورق گالوانیزه، ورق آلوزینک، ورق آلومینیوم جنس
مسکونی، اداری، آموزشی، صنعتی، تجاری، گردشگری، تفریحی کاربردها
عایق حرارتی و صوتی بالا، دوام و استحکام بالا، وزن سبک، سرعت ساخت بالا مزایا
سیستم سرمایش و گرمایش، سیستم آب و برق، پنجره و در، کفپوش، دیوارپوش امکانات
کولر گازی، بخاری گازی، بخاری برقی سرمایش و گرمایش
آبگرمکن، پمپ آب، تاسیسات برقی سیستم آب و برق
پنجره دوجداره، در ضد سرقت پنجره و در
پارکت، سرامیک، سنگ کفپوش
کاغذ دیواری، رنگ، سنگ دیوارپوش

کانکس پانلی بدون مجوز ساخت

در ایران، ساخت هرگونه سازه یا بنای ثابت، اعم از کانکس، نیاز به دریافت مجوز از شهرداری دارد. این مجوز بر اساس ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری صادر می‌شود. برای بررسی اینکه آیا می‌توان کانکس پانلی را بدون مجوز ساخت، باید با شهرداری منطقه خود مشورت کنید. با این حال، در برخی موارد، کانکس پانلی بدون نیاز به مجوز ساخت می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. این موارد عبارتند از:

کانکس‌های موقت: اگر کانکس پانلی برای مدت زمان محدودی مورد استفاده قرار گیرد، مانند استفاده از کانکس برای کارگاه ساختمانی یا غرفه نمایشگاهی، نیازی به دریافت مجوز ساخت ندارد.
کانکس‌های قابل حمل: اگر کانکس پانلی قابلیت حمل و نقل داشته باشد، مانند کانکس‌های نگهبانی یا کانکس‌های امدادی، نیازی به دریافت مجوز ساخت ندارد.
کانکس‌های خارج از محدوده شهری: اگر کانکس پانلی در خارج از محدوده شهری قرار گیرد نیز نیازی به دریافت مجوز ساخت ندارد.

اجرای کانکس پانلی

اجرای کانکس پانلی شامل مراحل مختلفی از طراحی و ساخت تا نصب و تجهیز آن می‌شود.در ابتدا نوع کاربری کانکس (مسکونی، اداری، کارگاهی، و…)، ابعاد و طرح آن با توجه به نیاز و سلیقه مشتری مشخص می‌شود. پس از نهایی شدن طرح، ساخت کانکس در کارخانه با استفاده از مصالح مرغوب و با اتکا به دانش فنی روز انجام می‌شود و پس از اتمام ساخت، کانکس به محل مورد نظر مشتری منتقل می‌شود. برای نصب آن کانکس بر روی شاسی یا فونداسیون مناسب نصب و تراز می‌شود. در نهایت، کانکس با توجه به کاربری آن تجهیز می‌شود. این تجهیز می‌تواند شامل سیستم برق کشی، لوله کشی آب و فاضلاب، سیستم گرمایش و سرمایش، درب و پنجره، کفپوش، دیوارپوش، سقف کاذب، کابینت و قفسه بندی، تجهیزات بهداشتی و…  باشد

کانکس پانلی با سازه کانتینر به چه صورت است؟

این نوع کانکس پانلی با سازه کانتینر اینگونه تولید می شود که از دیواره هایی از جنس پانل به ضخامت 4 تا 10 سانت مورد استفاده قرار می گیرد. سازه کانتینر از یک یا چند کانتینر استاندارد ساخته می‌شود. این سازه‌ها محکم‌تر و بادوام‌تر از کانکس‌های پانلی هستند و می‌توانند برای کاربری‌هایی مانند انبار، کارگاه، و فروشگاه مورد استفاده قرار گیرند.

دیواره ساندویچ پانلی چیست؟

دیواره هایی که قبلا به صورت صنعتی ساخته شده است و دارای ابعاد و اندازه های مختلف و جنس های مختلف می باشد که از نظر ابعاد در چند مدل هستند، از نظر طول قابل تغییر می باشند و از نظر عرض دارای چند مدل عرضهای 28cm و 68cm و 98cm و 100cm و 105cm می باشند.
کانکس پانلی از نظر عایق دارای چند مدل هستند، یکی دو ورق با عایق پلی اورتان و دیگری با عایق پلی استایرن و مدل دیگر از الیاف و سیمان و ترکیب چند عایق می باشند.

تنوع در طول، متراژ و متریال بر قیمت کانکس پانلی تاثیر گذار خواهد بود.

دلیل استفاده از کانکس پانلی:

کانکس پانلی از ورق‌های گالوانیزه یا آلوزینگ و عایق پلی اورتان ساخته می‌شود. علت استفاده از کانکس پانل آن است که در محل های خیلی دور که نیاز به مکان دارند و از آنجایی که این نوع مکان ها یا خیلی دور و بدون امکانات هستند و یا خیلی صعب العبور هستند و تامین نیروی کار برای ساخت کانکس پانل سنتی در آنجا دشوار می باشد. بنابراین گروه صنعتی البرز کانتین توانایی ساخت سازه های پیش ساخته پانلی را دارد که از سرعت نصب کانکس پانلی خیلی بالایی برخوردار است، بعنوان مثال یک ساختمان سنتی به مساحت 100 مترمربع زمان ساختی برابر با 108 روز می باشد که اگر از این امکانات گروه البرز کانتین، کانکس پانلی استفاده شود این زمان به 28 روز کاهش می یابد و نحوه به اجرا این پروژه به این صورت می باشد که اول نقشه طراحی می شود و پس از مشخص شدن ستون ها در نقشه آکس اقدام به ساخت پی سازه می نماییم و بعد از آن ستونها را با پروفیل های 60*60، 80*80 و 90*90 اجرا می شود و پس از نصب ستونها نبشی کشی های دور ستون و تیرریزی ها صورت می پذیرد و سپس پانلها و درب و پنجره نصب می گردد و پس از آن تاسیسات برق و آب نصب می شود و بعد از درزبندی کانکس پانلی با  آماده استفاده می باشد.

پانلهای پیش ساخته

پانل پیش ساخته اجزای دو بعدی هستند که در محل کنار هم قرار می گیرند و یک ساختمان را تشکیل می دهند. آنها نسبت به سازه پیش ساخته مدولار به کار بیشتری در محل نیاز دارند. این قطعات معمولاً به عنوان مجموعه های فرعی با ویژگی های تکمیل و نصب کامل مانند پنجره ها، درها و عایق در دسترس هستند. پانل‌ها همچنین می‌توانند به‌عنوان چارچوب‌های ساختاری خالی عرضه شوند که در آن اجزای اضافی می‌توانند بعداً در محل اضافه شوند. انواع مختلف پانل های پیش ساخته با توجه به جنس و فرم متفاوت است.

پانلهای عایق سازه ای:

( SIP) این نوع پانل ها از دو روکش سازه ای تشکیل شده است که لایه ای از مواد عایق در بین آنها قرار گرفته است. دو روکش سازه یا تخته می توانند ورق های فلزی، تخته سه لا و سیمان باشند. ماده عایق می تواند فوم های پلیمری مانند فوم های پلی اورتان منبسط شده و پلی استایرن باشد. اینها با چسباندن سه قطعه با چسب های قوی یا با اجازه دادن به فوم منبسط شده و بین روکش ها ایجاد می شوند. در هر دو فرآیند، روکش ها به هم چسبیده می شوند. فشار و دما تا زمانی که چسب یا فوم خشک شود اعمال می شود.

پانل های بتنی پیش ساخته عایق:ساخت پانل های بتنی پیش ساخته عایق مشابه SIP ها است که در آن دو روکش سازه ای یک ماده عایق را به هم متصل می کنند. در این نوع روکش ها لایه های بتنی هستند که wythes نامیده می شوند. معمولاً برای دستیابی به عملکرد سازه ای بالاتر، این مواد از پیش تنیده می شوند. عایق یک ماده سفت و سخت با طرح های اختصاصی است. از آنجایی که هر سه جزء صلب هستند و می توانند به عنوان اعضای باربر عمل کنند، بسته به عملکرد مورد نظر می توان آنها را ترکیب و جدا کرد. اتصال بین wythe ها می تواند سفت، لغزنده یا منحرف باشد. پانل های کاملا کامپوزیت به طور صلب به هم متصل شده اند که باعث می شود در برابر بارهای بالاتر مقاومت کنند. اتصال دهنده های غیر کامپوزیتی می توانند لغزنده یا منحرف شوند و در کشش قوی هستند اما در برش ضعیف هستند. آنها دیوار ها را قادر می سازند تا به طور مستقل با یکدیگر عمل کنند.

قالبهای عایق بتنی (ICF):

این نوع پانل از مواد عایق صلب به عنوان قالب های دائمی برای ایجاد دیوارهای بتن مسلح استفاده می کند. قالب ها، بند ها و سایر عناصر نگهدارنده پیش ساخته و در محل نصب می شوند. آنها می توانند به عنوان واحدهای مدولار ساخته شوند که می توانند به یکدیگر متصل شوند و یک ساختمان را تشکیل دهند. بتن آماده در محل ریخته می شود و یک دیوار دائمی ایجاد می کند. پس از آن، سیستم های پوشش و پوشش می توانند مستقیماً روی مواد عایق اعمال شوند. اگرچه سازه کاملاً پیش ساخته نیست، زمان و نیروی کار صرف شده عمدتاً خارج از محل است. اکثر ICF ها عملکرد بهتری نسبت به سایر پانل ها دارند زیرا سازه باربر اصلی بتن مسلح شده با فولاد است. به دلیل ساختار یکپارچه خود، استحکام و مقاومت بیشتری در برابر نفوذ رطوبت دارند.

پانل های قاب چوبی:

این نوع پانل های پیش ساخته، دیوارهای گل میخ چوبی با تخته سه لا یا روکش های اختصاصی هستند که به دو طرف دیوارها متصل می شوند. سپس مواد عایق با عایق نصب می شوند. دسترسی به وسایل برقی مانند مجرای کابل و لوله کشی در مقایسه با سایر پانل ها آسان تر است. پانل‌های قاب چوبی ارزان‌تر هستند، اما نقاط ضعف آن‌ها قدرت تحمل بار ضعیف‌تر، مقاومت صوتی ضعیف و حساسیت به حملات بیولوژیکی مانند کپک و موریانه است. نگهدارنده های شیمیایی، قارچ کش ها و حشره کش ها برای جلوگیری از چنین حملات بیولوژیکی اضافه می شوند.

پانل های قاب فولادی سبک:در این نوع ناودانی های اصلی اعضای باربر از فولاد سرد شکل معمولاً مقطع C ساخته می شوند. آنها با جوش، پیچ و مهره یا سایر روش های بست مونتاژ می شوند. روکش ها و مواد عایق مانند تخته گچی، پشم سنگ، مارک های رشته ای جهت دار (OSB) و فوم های پلی استایرن منبسط شده (EPS) اضافه می شوند. عایق را می توان در ضخامت فولاد (قاب سرد) یا خارج از قاب فولادی (قاب گرم) قرار داد. قاب های فولادی سبک وزن نسبت مقاومت به وزن بالاتری نسبت به سایر پانل ها دارند، اما ظرفیت آنها برای مقاومت در برابر بارهای استاتیکی و برخی از بارهای جانبی مانند باد و زلزله محدود است. نقطه ضعف دیگر رسانایی حرارتی بالای فولاد و خطر تراکم بینابینی است. بنابراین، یک ماده عایق ضخیم تر مورد نیاز است.

پانل های قاب فولادی سبک

پانل قاب فولادی سبک
پانل قاب فولادی سبک

ماژول های پیش ساخته

ماژول های پیش ساخته از نظر ساخت سه بعدی هستند و معمولاً از چهار پانل مونتاژ شده در فروشگاه ساخته می شوند. چندین ماژول در مجاورت یا روی هم قرار می گیرند و کل ساختمان را تشکیل می دهند. ماژول ها توسط اتصالات بین ماژول ها متصل می شوند که در محل پیچ می شوند. اصطلاح ساختمان‌های مدولار مترادف با ساختمان‌های پیش ساخته است زیرا در بین همه نوع‌ها محبوب‌ترین است. تمام مزایای یکسازه پیش ساخته در یک ساختمان مدولار دیده می شود. یک ماژول واحد می تواند ساختمان کامل باشد، با حداقل کار سایت مورد نیاز. ساختمان های مدولار با توجه به شکل ساختشان انواع مختلفی دارند.

ماژول های چهار طرفه: این نوع ماژول با چهار ضلع بسته تولید می شود که فضای سلولی ایجاد می کند. قاب های پانل باربر هستند و می توانند بارهای عمودی و جانبی را انتقال دهند. حداکثر ارتفاع برای این فرم معمولاً 6 تا 10 طبقه بسته به شرایط سایت است. برنامه های کاربردی برای ماژول های چهار طرفه هتل ها، ساختمان های مسکونی کوچک، مجتمع های مسکونی و خوابگاه ها هستند.

اتاق های تمیز مدولار چهار طرفه

ماژول های نیمه باز: این ماژول از یک یا چند دیوار تشکیل شده است که از مجموعه ای از پانل ها تشکیل شده است که به طور کامل کل دیوار را نمی پوشانند. پارتیشن ها باز هستند و به عنوان راهروها یا راهروهایی برای اتصال ماژول های مجاور عمل می کنند. لبه های نیمه باز دارای گوشه ها یا ستون های میانی یا پایه هایی هستند که بار عمودی را به عنوان جایگزینی برای پانل باربر منتقل می کنند. ارتفاع معمولی و کاربردهای این فرم مانند ماژول های چهار وجهی است.

قاب های ماژول نیمه باز

ماژول های Open-sided: این ماژول از یک یا دو طرف تشکیل شده است که کاملاً باز طراحی شده اند. معمولاً ضلع های بلند برداشته می شوند تا با اتصال به سایر ماژول های کنار باز مجاور، فضای بزرگ تری ایجاد شود. بارها به پست های گوشه ای منتقل می شوند که توسط صفحات گوست و مهاربندی به تیرهای لبه متصل می شوند. از آنجایی که ماژول های طرف باز دارای اعضای باربر کمتری هستند، برای ایجاد ساختمان های بلند قابل استفاده نیستند. ارتفاع معمولی این نوع فرم حدود دو تا سه طبقه است. برنامه های کاربردی برای این ماژول ها بیمارستان ها و مدارس هستند.

قاب های ماژول یک طرفه باز

ماژول های پشتیبانی شده توسط سازه اولیه: در این نوع ماژول ها یک قاب سازه فولادی خارجی برای پشتیبانی و انتقال بارها اضافه می شود. ساختار خارجی می تواند فضاهای باز را در سطح زمین یا زیر سطح زمین فراهم کند در حالی که ماژول ها در بالا انباشته شده اند. همچنین می تواند به عنوان پشتیبانی کامل برای ماژول ها عمل کند و در عین حال دیوارها و پارتیشن ها را قادر می سازد که باربر نباشند. کاربردهای معمول برای این نوع ساختمان های مسکونی و مختلط خرده فروشی است.

سیستم های پیش ساخته هیبریدی

سیستم های پیش ساخته هیبریدی از اجزای سه بعدی و دو بعدی از سیستم های مدولار و پانل برای ایجاد یک کل یا بخشی از یک ساختمان استفاده می کنند. این نوع را می توان به عنوان سیستم های ماژولار و پانل مخلوط نیز نام برد. واحدهای مدولار در مورد کیفیت و جزئیات ساخت و ساز دارای مزیت هستند، اما گاهی اوقات توسط محدودیت های مونتاژ و حمل و نقل محدود می شوند. ماژول های سه بعدی برای قطعات با سرویس بالا و با ارزش بالاتر مانند آشپزخانه و حمام استفاده می شود. قطعات پانل شده به دلیل بسته بندی مسطح یا ساختار آماده مونتاژ به مجموعه اضافه می شوند. پانل های دو بعدی برای کف و دیوار مناطق بازتر استفاده می شود.

در صورت نیاز به مشاوره خرید انواع کانکس و ساختمان پیش ساخته و هم چنین اطلاع از قیمت کانکس پانلی با کارشناسان البرز کانتین تماس بگیرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
تیترهای اصلی:

نظرات

6 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز،
      بله، کانکس پانلی در تمامی نقاط ایران اجرا می شود. با ما تماس بگیرید. 09187171131

    1. سلام جناب فرهانی،
      بله کانکس پانلی نگهبانی و سایر کانکس ها در البرز کانتین تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط