تماس و دریافت مشاوره رایگان

سازه پیش ساخته

قیمت خانه پیش ساخته 

سازه پیش ساخته سازه ای است که قطعات آن به صورت جداگانه در کارخانه ها و کارگاه ها ساخته می شود و به محل حقیقی پروژه منتقل شده و سرهم بندی می شود و یا به صورت کامل در کارخانه تولید و تا محل نصب حمل می شود. این سازه ها از انواع مصالحی مانند فلز، چوب، بتن و ترکیبی از این مصالح ساخته می شوند به عنوان مثال یکی از پر طرفدار ترین آنها، سازه پیش ساخته LSF می باشد که به دلیل مزایای فراوان محبوبیت یافته است. نوع دیگر از رایج ترین سازه های پیش ساخته کانکس های ساندویچ پانلی هستند که بسیار پرکابرد می باشند. قیمت سازه های پیش ساخته با توجه به متریال و متراژ به کار رفته در آ«ها متفاوت است. با توجه به نوع سازه، متریال مورد استفاده، تعداد طبقات و .. ممکن است قیمت خانه پیش ساخته 80 متری از قیمت خانه پیش ساخته 50 متری کمتر باشد.

سازه پیش ساخته : بهترین خانه های پیش ساخته می توانند زیر 100 متر باشند یا به اندازه کافی جادار باشند تا چندین نسل را در خود جای دهند. یک پلان و سبک برای همه وجود دارد. چه یک سازه مدرن بخواهید یا یک خانه کوچک با حال و هوای سنتی، مطمئناً سازه رویایی خود را پیدا خواهید کرد. خانه های پیش ساخته انواع متنوعی دارند مانند خانه پیش ساخته سوئیسی اما آن ها را می توان بر اساس متریال به کار رفته در آنها درسته بندی کرد که عبارتند از: خانه پیش ساخته بتنی، خانه پیش ساخته ساندویچ پانلی، فلزی، چوبی و خانه پیش ساخته lsf  ال اس اف (فولادی). انتخاب از بین این خانه ها بر اساس نیاز، شرایط آب و هوایی و بودجه شما صورت می گیرد. هر یک از این خانه ها دارای ویژگی های متفاوتی هستند.

  • در سازه های بتنی اسکلت خانه از فلز است و دیوارها از بتنی برای نما هم از گچ و رنگ استفاده می شود. استحکام سازه های بتنی از بقیه بیشتر اما سنگین تر هستند.
  • یکی از رایج ترین انواع این سازه خانه پیش ساخته ساندویچ پانلی هست. این سازه از دولایه ورق فلزی یا غیر فلزی پوشانده شده است و بسیار سبک و انعطاف پذیر در ساخت است. کانکس ها نوعی از همین سازه هستند.
  • خانه های چوبی در بین عموم پر طرفدار هستند. از این خانه ها بیشتر در مناطق شمالی و مرطوب تحت عنوان کلبه چوبی استفاده می شود. بر خلاف وزن سبکدر برابر عوامل خارجه و زلزله مقاوم اند.در مقایسه با بقیه سازه ها اقتصادی تر هستند و اغلب ظاهر سنتی و قدیمی دارند.
  • خانه های پیش ساخته فلزی بهترین نوع این سازه ها می تواند باشد زیرا با هر نوع آب و هوایی سازگاری دارد، بسیار مقاوم است و ظاهر زیبایی دارد. اسکلت این خانه ها معمولا از گالوانیزه و یا فولاد تولید می باشد که به خانه های فولادی، خانه پیش ساخته  lsf نیز گفته می شود.قطعات این سازه در کارگاه تولید و در محل مورد نظر سرهم می شود.

شما می توانید شرایط خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در انتخاب از میان انواع  و خرید های پیش ساخته در تهران  بهترین و متناسب ترین پیشنهاد را بریتان داشته باشیم هم چنین برای اطلاع از قیمت سازه پیش ساخته ال اس اف تهران با ما تماس بگیرید. 09125273560

سازه های پیش ساخته

انواع سازه های پیش ساخته

خانه پیش ساخته به دسته های مختلفی تقسیم می شوند

سازه های ساخته شده

امروزه محبوب ترین سبک سازه خارج از خانه های چوبی، سازه های تولیدی هستند. این سازه‌ها با استانداردهای سخت‌گیرانه‌تری نسبت به سازه‌های متحرک ساخته شده‌اند و تشخیص سازه‌های مدرن از سازه‌های سنتی می‌تواند دشوار باشد. گاراژها و زیرزمین ها همه گزینه های این سبک هستند.

سازه های مدولار

در حالی که هنوز به طور کامل در یک کارسازه ساخته می شود، خانه های ساختمانی مدولار در محل کنار هم قرار می گیرند در حالی که سازه های تولیدی آماده رول شدن هستند. در این سازه ها باید کارهای بیشتری انجام شود، اما شما طیف وسیع تری از سبک ها و اندازه ها را برای انتخاب دارید.

شما می توانید به سراغ سازه های مدولار چند طبقه و ساختارهای ساده ای بروید که از خانه های چوبی ارزان تر هستند.

سازه های پانل بندی شده

یک جایگزین جالب برای خانه های مدولار و تولیدی، سیستم پانل شده است. در بیشتر موارد، پوسته قبل از اتمام در محل کار توسط پیمانکاران، در کارسازه ساخته می‌شود، درست مانند یک سازه چوبی.

سازه‌های پانل‌بندی‌شده با کد ساخته می‌شوند و حداقل شامل کف، دیوار و خرپا می‌شوند. SIP یا  پانل های عایق سازه ای  نیز شکلی از محفظه پانلی هستند، اما از دیدگاه طراحی کاملاً متفاوت هستند.

سازه های کانتینری حمل و نقل

سازه های کانتینری حمل و نقل پیش ساخته، از آنجایی که کانتینرها تولید می شوند، عجیب و غریب در دنیای پیش ساخته هستند، اما طراحی داخلی از تولیدکننده ای به سازنده دیگر بسیار متفاوت است. آنها را می توان مانند یک خانه مدولار به هم متصل کرد، اما راحت و در دسترس نیستند.

از طرف دیگر، بیشتر آنها می توانند در برابر نیروهای طبیعت که سازه های چوبی و ساخته شده را خراب می کنند، مقاومت کنند.

سازه های کوچک

این سازه‌های مینیاتوری به اندازه‌ای شیک و محبوب هستند، یک خانه کوچک از پیش ساخته شده است اما به طور قابل توجهی کوچکتر از سازه معمولی شماست.

بسیاری از سازه‌های پیش ساخته کوچک زیر 40 متر مساحت دارند، و با وجود اینکه سلیقه‌ای هستند، می‌توانند به اندازه کافی جادار باشند تا برخی از امکانات غافلگیرکننده داشته باشند.

سازه های کیت

قبل از ظهور شبکه جهانی وب، در واقع می‌توانستید از کاتالوگ هر چیزی بخرید، از جمله لباس، لوازم برقی و حتی سازه. سازه‌های کیت اساساً سازه‌های چوبی هستند که شکسته می‌شوند و برای شما ارسال می‌شوند، جایی که شما یا یک پیمانکار آنها را مونتاژ کنید.

سازه های پیش ساخته

مزایا و معایب سازه های پیش ساخته 

خرید سازه پیش ساخته فریبنده است، اما اگر مزایا و معایب خانه پیش ساخته را درک نکنید، می توانید با یک مشکل روبرو شوید. در حالی که برخی از مسائل می تواند از سبک خاصی از سازه ناشی شود، مناطقی که ما در مورد آن صحبت خواهیم کرد خانه پیش ساخته را به طور کلی پوشش می دهند.

مزایای خانه های پیش ساخته 

قیمت های پایین تر

یکی از مزایای استفاده از پیش ساخته قیمت است. در حالی که هزینه یک خانه پیش ساخته تا حد زیادی به اندازه آن بستگی دارد، بسیاری از سازندگان سازه های مدولار و پانلی می توانند خانه ای ارزان تر از خانه سازهای چوبی تولید کنند. خانه کوچک، سازه های کانتینری و خانه های کیت نیز به طور قابل توجهی ارزان تر هستند.

روند ساخت سریعتر

ساخت یک سازه چوبی می تواند از 7 ماه تا بیش از یک سال طول بکشد، اما این روند معمولاً با سازه اماده بسیار سریعتر است. ساخت و ساز  به طور کلی یک مزیت بزرگ است زیرا مواد در زیر باران نمی مانند و هیچ زباله ای از کار وجود ندارد.

بهره وری انرژی

سازه های پیش ساخته مدرن نسبت به خانه های چوبی سنتی از محصولات سبزتر استفاده می کنند. بسیاری از طرح‌ها به سمت بهره‌وری انرژی طراحی شده‌اند، بنابراین دیدن پنل‌های خورشیدی و سیستم‌های آب باران غیرمعمول نیست، در حالی که امکاناتی مانند آبگرمکن‌های بدون مخزن برای بسیاری از سازندگان استاندارد است.

تامین مالی

برخی از تولیدکنندگان منابع مالی خود را ارائه می دهند، چیزی که شما از یک پیمانکار محلی دریافت نمی کنید. این بسته به موقعیت شما گزینه های بیشتری و احتمالاً حتی نرخ بهتری نیز در اختیار شما قرار می دهد.

مشکلات احتمالی با سازه ها

سفارشی سازی

اگر سازه‌ای مدولار را انتخاب کنید، طرح‌های خاص و اقامتگاه‌های سازگار با محیط زیست بیشتری پیدا خواهید کرد، اما وقتی صحبت از درجه کلی سفارشی‌سازی به میان می‌آید، نمی‌توانند با سازه‌های چوبی مطابقت داشته باشند. مگر اینکه از ابتدا یک سازه سفارشی بسازید، همیشه محدودیت هایی وجود دارد که بیشتر آن ها به مشکل بعدی ما گره خورده است.

حمل و نقل

از آنجایی که خانه پیش ساخته در یک کارخانه تولید می شوند، باید حمل شوند، که هزینه بر است و اندازه سازه کانتینری و مدولار را محدود می کند. اگر سازنده شما در ساحل غربی واقع شده باشد و شما در مین اقامت داشته باشید، لجستیک می تواند پروژه شما را به سرعت غرق کند.

هزینه ملک

هنگام خرید یک سازه مدولار هزینه های کمی وجود دارد، از جمله خود ملک. بسته به جایی که می‌سازید، زمین می‌تواند به اندازه خانه شما هزینه داشته باشد، و شما باید محدودیت‌های منطقه‌بندی، مالیات و اتصالات خدمات شهری را نیز در نظر بگیرید.

ارزش فروش مجدد

انواع خاصی از سازه‌های به سرعت سازه‌های سنتی به فروش نمی‌رسند، اگرچه ما احساس می‌کنیم سبک یکی از عوامل مهم در این زمینه است. صاحبان خانه به آرامی به سراغ تکنیک‌های ساخت پیش ساخته می‌روند

مزایای سیستم سازه های فولادی سبک LSF

– کاهش مصرف فولاد

با توجه به استفاده ازمقاطع ساخته شده با ورق های با ضخامت کم و همچنین کاهش بارهای مرده ساختمان وزن اسکلت سازه حدود 30 الی 40 درصد کاهش می یابد.

– امکان افزودن طبقات به ساختمان موجود با توجه به وزن نسبتا پایین تر این سیستم با در نظر گرفتن تمهیداتی امکان افزایش طبقات ساختمان فراهم می گردد

– سهولت در مونتاژ و تفکیک اجزا کانکس

اتصالات اعضا در این سیستم در کارگاه بصورت پیچ و پرچ بوده و به سادگی امکان مونتاژ و تفکیک حاصل می گردد.

کاربرد استفاده از خانه پیش ساخته:

ویلاها ،ساختمانهای مسکونی ، اداری، صنعتی تا سه طبقه ، هتل ها ، هتل آپارتمانها ، ساختمانهای مدارس و دانشگاهها ، رستورانها و …

سازه های پیش ساخته يكي از شيوه هاي مدرن اجرای مي باشد كه استفاده از آن از سال 1950 در برخی از کشورها از جمله کانادا و… آغاز گردید، ولی استفاده گسترده از آن از سال 1990 مورد توجه قرار گرفت. کارخانه های این سیستم در ایران برای اولین بار در سال 1385 راه اندازی شد. (تاییدیه فنی از مرکز تحقیقات دارد و بعنوان فناوری نوین رسما معرفی شده است ) اصلی ترین عامل در این سیستم مقاطع فولادی جداره نازک است. این مقاطع ،مقاطع فلزی سرد نورد شده است که با استفاده از ورقهای فولادی گالوانیزه نازک ، شکل دهی می شوند. شرکت البرز کاروان سازان نیز از این قاعده مستثنی نیست و با بهرگیری از مرغوب ترین مواد اولیه به کمک شما امده تا در کنار اطمینان لذت زیبایی را نیز احساس کنید.

سوالات متداول

مزایای سازه پیش ساخته چیست؟

سازه های پیش ساخته را می توان در مدت زمان کوتاه تری نسبت به سازه های سنتی ساخت.به دلیل استفاده از مصالح کمتر و نیروی کار کمتر، در مقایسه با سازه های سنتی مقرون به صرفه تر است.با توجه به نیازهای مختلف مشتری طراحی و اجرا میشود. سازه های پیش ساخته را می توان به راحتی حمل و نقل کرد. این امر باعث می شود که این سازه ها برای ساخت و ساز در مناطق دور افتاده یا مناطقی که دسترسی به آن ها دشوار است مناسب باشند.

معایب سازه پیش ساخته چیست؟

در برخی موارد، هزینه حمل و نقل سازه های پیش ساخته می تواند بالا باشد. گاها برای ساخت سازه های پیش ساخته نیاز به اخذ مجوز از مقامات ذیصلاح است.

آینده سازه های پیش ساخته چگونه است؟

سازه های پیش ساخته با توجه به مزایای زیادی که دارند، در حال افزایش هستند. انتظار می رود که این روند در آینده نیز ادامه داشته باشد و سازه های پیش ساخته به گزینه ای محبوب تر برای ساخت و ساز در سراسر جهان تبدیل شوند.

5/5 - (9 امتیاز)
تیترهای اصلی:

نظرات

4 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز
      بله برای دیدن نمونه کارها می توانید به صفحه ی گالری تصاویر مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط