تماس و دریافت مشاوره رایگان

تفاوت کانکس پانلی با کانکس ورقه ای

کانکس ها اتاق های فلزی پیش ساخته ای هستند که کاربردهای متنوعی دارند.کانس ها برای سرویس های بهداشتی بین راهی گرفته تا استفاده از آن به عنوان خانه های پیش ساخته و دائم کاربرد دارند. ویژگی برجسته این سازه های پیش ساخته امکان جابه جایی آسان آن هاست. تنوع بسیار بالای کانکس ها از نظر جنس و نوع استفاده و ابعاد و… ممکن است خریداران را بر سر دو راهی قرار دهد. یکی از موضوعات مهمی که باید درمورد انواع کانکس بدانید، تفاوت کانکس پانلی با کانکس ورقه ای است. در ابتدا باید توضیح کاملی از ویژگی های کانکس پانلی و ورقه ای داده شود و با بررسی آن ها بهترین انتخاب باتوجه به نیاز شما انجام شود. پس از مطالعه ی مقاله در صورت نیاز به خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر بیشتر درباره ی تفاوت کانکس پانلی با کانکس ورقه ای و استعلام قیمت کانکس پانلی می توانید با ما تماس بگیرید. 02188079742

کانکس پانلی چیست؟

کانکس پانلی یا ساندویچ پانل، یکی از انواع جدید کانکس ها می باشد که کاربرد فراوانی دارند. همانطور که از اسم آن پیداست این نوع کانکس تماما از ساندویچ پانل که دو لایه ورقه گالوانیزه در دو طرف سازه است، ساخته شده که عایق بسیار خوبی در برابر سرما و گرما می باشد. 

به طور کلی کانکس های پانلی در دو نوع دیواری و سقفی تولید می شوند که باتوجه به کاربردی که برای آن درنظر گرفته می شود متفاوت است.

انواع کانکس ساندویچ پانل از نظر کاربرد

 • کانکس پانلی ساده
 • کانکس پانلی اداری یا دفتری
 • کانکس پانلی صنعتی
 • کانکس پانلی مسکونی
 • کانکس پانلی سیار

تفاوت کانکس پانلی با کانکس ورقی

 

 

انواع کانکس ساندویچ پانل از نظر متریال

 • ساندویچ پانل با ورق آلوزینک 
 • ساندویچ پانل با ورق گالوانیزه 
 • ساندویچ پانل آلومینیومی 

مزایای کانکس سانویچ پانل

 • عایق گرما و سرما و صدا
 • مقاومت بالا در برابر نفوذ هوا و رطوبت
 • مقاومت بالا در برابر آتش، سیل و زلزله
 • ظاهر مدرن و متنوع
 • گرمایش آسان
 • نصب سریع و آسان
 • حمل نقل آسان

در این مقاله می توانید بطور کامل درمورد کانکس پانلی اطلاعات کسب کنید.

کانکس ورقه ای چیست؟

یکی دیگر از انواع کانکس که نوع قدیمی تر از کانکس پانلی است، این نوع کانکس است. در ساخت کانکس ورقه ای از ساندویچ پانل که متریال به روزی است استفاده نمی شود و به جای آن اسکلت های فلزی ابتدا ساخته شده و سپس ورق‌ فولادی گالوانیزه شده که عموما دارای رنگ پیش‌ کوره‌ای هستند را از بیرون روی این اسکلت ها نصب می کنند و سپس از داخل با پلی اورتان یا پشم سنگ و یا با ترکیبی از آن ها، در داخل کانکس عایق بندی می شود و در نهایت روی آن را به کمک دیوار‌پوش‌های قابل شست‌ و‌شو می‌پوشانند.

عایقبندی کانکس ورقه ای به صورت دستی و غیر اتوماتیک انجام می شود و کیفیت عایق کانکس ساندویچ پنل را ندارند. 

تفاوت کانکس پانلی با ورقه ای از نظر عایق بندی

همانطور که گفته شد در ساخت کانکس ورقه ای از پشم شیشه و سایر مواد دیگر استفاده می شود که عایق بندی خوبی در برابر سرما و گرما ندارند. اما کانکس ساندویچ پانل به دلیل استفاده از روش های نوین عایق بندی در آن، بسیار مناسب شرایط سخت آب و هوایی چه از نظر گرما و چه ازنظر سرما می باشند. در واقع در این نوع کانکس، از پلی یورتان به صورت اتوماتیک و بدون نقص برای عایق‌بندی استفاده شده است. 

به دلیل تفاوت در متریال استفاده شده در کانکس پانلی با ورقه ای، عایق بندی کانکس پانلی بسیار مناسب تر برای رطوبت، سرما و گرما می باشد. و همچنین می تواند گرما را بهتر در درون کانکس نگهداشت و در منابع صصرفه جویی کرد.

 تفاوت کانکس پانلی با ورقه ای از نظر متریال

کانکس ورقه ای از اسکلت فولادی ساخته شده و روی آن با ورقه های آهنی پوشانده شده است. کانکس پانلی عمدتا از مواد جدید گالوانیزه تولید می شوند. جنس عایق کانکس پانل پلی یورتان است درحالی که کانکس ورقه ای عمدتا از پلی استایرن، پشم شیشه و یا پشم سنگ است.

تفاوت کانکس پانلی با ورقه ای از نظر کاربرد

به دلیل تفاوت درجنس سازه و همچنین روش تولید این کانکس ها، تفاوت هایی در کاربرد آن ها وجود دارد. بطور مثال از کانکس ورقه ای نمی توان در شرایط نامساعد آب و هوا استفاده کرد همچنین کانکس پانلی یک گزینه مناسب برای اقامت‌های بلندمدت است اما کانکس‌های ورقی بیش‌تر مناسب آب و هوای ثابت و اقامت کوتاه مدت بوده و کاربرد روزمره و عادی دارند. کانکس‌ پانلی گزینه مناسبی برای سرد‌خانه‌ها، صنایع گرمایشی و سرمایشی، داروخانه‌ها، مراکز درمانی و فروشگاه‌های سیار می باشد.

تفاوت کانکس پانلی با ورقه ای از نظر وزن و استحکام

مورد بعدی تفاوت کانکس پانلی با ورقی این است که کانکس پانلی نسبت به کانکس ورقی، وزن کمتری داشته و جا‌به‌جایی و حمل و نقل کانکس پانلی نیز نسبت به نوع ورقی آسان‌تر و سریع‌تر است. اما به دلیل استفاده از داربست های فولادی در کانکس ورقه ای استحکام و امنیت این نوع بالاتر است.

تفاوت کانکس پانلی با ورقه ای از نظر قیمت

یکی از مهم ترین مواردی که برای خریداران عزیز بسیار اهمیت دارد قیمت کانکس است.  کانکس پانلی به دلیل اینکه هزینه فرآوری مواد سازنده ساندویچ پانل بالا می باشد به نسبت کانکس‌ ورقه‌ای که از یک لایه فلز فولادی یا آلومینیوم تهیه می‌شود، از نظر قیمت گران‌تر است. البته نوع فلز به کار رفته در تهیه کانکس ورقی و همچنین استفاده از رنگ و ترکیبات خاص بر روی بدنه می‌تواند بر قیمت آن تاثیر گذاشته و حتی قیمت آن بالاتر از قیمت کانکس پانلی شود.

تفاوت کانکس پانلی با کانکس ورقی

موارد تاثیر گذاز در قیمت کانکس

علاوه بر نوع کانکسی که انتخاب می کنید، مواردی دیگر نیز روی قیمت آن تاثیر می گذارد مثل امکاناتی که می خواهید در کانکس داشته باشید، ابعاد کانکس، شیوه ساخت، کیفیت متریال و کاربرد کانکس روی قیمت نهایی تاثیر می گذارند.

حالا که تفاوت بین کانکس پانلی و کانکس ورقه ای می دانید می توانید انتخاب هوشمندانه ای بکنید و بهترین کانکس را که مطابق کاربرد مد نظر شماست خریداری کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
تفاوت کانکس پانلی با کانکس ورقه ای
تیترهای اصلی:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط