فایبرسمنت سایدینگ چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کانکس


سایدینگ به مصالح ساختمانی گفته می شود که در بام یا نمای خارجی خانه ها یا ساختمان های ویلایی به منظور هدایت آب به خارج از ساختمان یا پوسته نما ، محافظت از ساختمان در برابر شرایط نامساعد آب و هوایی و همچنین زیباسازی نمای خارجی ساختمان به کار می رود.
سایدینگ ممکن است با قرارگیری صفحاتی از مصالح به صورت عمودی و یا افقی شکل گیرد.

فایبرسمنت برد متریال ساختمانی است که بعنوان پوشش

خارجی ساختمان در کاربردهای تجاری و خانگی استفاده میشود .این متریال ترکیبی از شن ، سیمان و سلولز میباشد که الیاف سلولزی به کار رفته در این صفحات ، باعث افزایش مقاومت آنها در برابر تنش های فشاری و کششی ناشی از تغییرات میشود .

فایبرسمنت سایدینگ در اوایل دهه 1970 به معاملات صنعت ساختمان معرفی شد و اگرچه قبل از آن چوب یا سایدینگ آز بست سیمان به طور وسیعی در سراسر U.S استفاده میشد، به دلیل خطرات بهداشتی که برای استفاده از آزبست شناخته شده بود ، EPA استفاده از آن را در ساختمان های جدید در سال 1973 ممنوع اعلام کرد .

مشخصات فنی فایبر سمنت برد :

 

سایز ورق های فایبر از یک تولید کننده به تولید کننده دیگر کمی متفاوت است ولی رنج سایرآنها عموماً بین 200-300MM در طول و 200-1200MM در عرض میباشد و زمانی که بعنوان ورق های سایدینگ استفاده میشوند پهنای 130MM,300MM در دسترس میباشد .ضخامت فایبرسمنت برد بین 4/5MM تا  18MM متغیر و از نظر تراکم هم متفاوت میباشد .مقاومت حرارتی و انتقال صدا بین محصولات فایبرسمنت تا حد زیادی متفاوت است و عموماً محصول ضخیم تر و متراکم تر،مقاومت بهتری در برابر انتقال حرارت و صدا دارد .این محصولات به هنگام نصب و رنگ آمیزی نیاز به مراقبت خیلی کمی دارند . محصولات فایبرسمنت ضخیم تر و متراکم تر ، مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه دارند اما محصولات نازک تر و کم تراکم تر نیاز به مقاومت بیشتری در برابر ضربه دارند . همچنین ورق فایبرسمنت یک ماده غیر قابل احتراق است که بصورت وسیعی در مناطقی که در معرض آتش سوزی هستند استفاده میگردد .

مزایا :

فایبرسمنت سایدینگ به دلیل مزایای زیر بعنوان جایگزین نمای سایدینگ چوبی رشد و محبوبیت بسیاری بدست آورد :

مقاومت در برابر پوسیدگی

مقاومت در برابر آتش

ارزان تر بودن نسبت به نمای سایدنگ چوبی سنتی

شباهت به چوب واقعی

در حقیقت این محصول میتواند یک جایگزین بسیار خوب برای نمای سایدینگ چوبی سنتی باشد اگر به درستی نصب و به خوبی مراقبت گردد .فایبرسمنتی که به درستی و مطابق با مشخصات سازنده آن نصب نشده ، یکی از دلایل شکست محصول می باشد و این شکست همیشه نتیجه کار یک جنس بنجل نیست.

 

خواندن 27285 دفعه

ارتباط با ما

مدیریت: آقای علی رشیدی

آدرس دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب، خیابان دادمان، پلاک 126

آدرس: آزاد راه تهران ساوه، خروجی صبا شهر به سمت سه راه آدران، بعد از پاسگاه ابوطالب، دست چپ، پلاک شش

شماره تلفن: 02188079742 تلفكس: 02156586045 همراه: 09125273560 ایمیل: info@alborzcantin.com